BOLD, BOLDER, BOWIE

Oddajemy hołd legendarnemu twórcy limitowaną kolekcją – *Happy Socks x David Bowie*. To aż 8 wyjątkowych wzorów inspirowanych przełomowymi kreacjami scenicznymi Davida, w tym 4 dostępne również dla dzieci oraz piękne zestawy dla prawdziwych fanów naszego duetu.

Kolekcja

Kolekcja obejmuje The Silver Lining, czyli srebrną zebrę znaną m.in. z LP Station To Station z 1976 roku, gdzie David zmienił swój styl muzyczny i powołał do życia The Thin White Duke. Strój pojawił się również w Lazarus, drugim teledysku z jego ostatniej płyty. Matowa czerń owinięta srebrną folią wygląda znakomicie.

Nie mogło też zabraknąć Ziggy Special: ekstrawaganckiego, ekscentrycznego i wyjątkowego. Zainspirowany japońskim konceptem Basara, który charakteryzuje się kolorowymi, przyciągającymi uwagę ubraniami, projektant mody Kansai Yamamoto wyniósł sceniczną garderobę Bowiego w “kosmos”. Dziś asymetryczny trykot Ziggy Stardust jest uważany za jeden z najbardziej przełomowych strojów w historii muzyki. Zgodnie z oryginałem, para Happy Socks ma jedną skarpetę i dwa bransoletki na kostkę 😉